Jaki błonnik na odchudzanie wybrać?

 

Dieta pomaga zrzucić zbędne kilogramy, a tym samym poprawić stan organizmu oraz wprowadzić zdrowszy tryb życia. Ogromnym minusem odchudzania jest ciągłe uczucie głodu, ponieważ dieta z założenia ma dostarczać mniej kalorii niż wynosi dzienne zapotrzebowanie danej osoby. W ten sposób uzyskuje się deficyt kaloryczny, a efektem jest utrata wagi. Jednak kilkutygodniowe czy nawet kilkumiesięczne odchudzanie sprawia, że osoba na diecie ciągle czuje się głodna. Jednym ze składników, które warto poszukiwać w żywności jest błonnik. Jakie ma właściwości i zalety? Czy warto go suplementować?

SPRAWDŹ FIBRE SELECT

Fibre select - oczyszcza i wspomaga odchudzanie

Pozbądź się toksyn z organizmu

Zrzuć zbędne kilogramy

Zredukuj złogi tłuszcz

Popraw procesy trawienne!

Popraw swój wygląd i samopoczucie!

Czym jest błonnik?

 

Błonnik jest włóknem pokarmowym, które nie jest trawione przez człowieka. Oznacza to, że zjadając produkty z błonnikiem pojawia się uczucie sytości, jednak ze względu na to, że jest on wydalany bez trawienia – nie czerpie się z niego żadnych kalorii. Jest to zatem jednoznaczna odpowiedź, czy błonnik odchudza. Zdecydowanie ten składnik pozwala utrzymać dietę oraz niweluje uczucie głodu. Nie są to jednak jedyne właściwości błonnika, dla których warto włączyć go do swojego jadłospisu. Ze względu na to, że błonnik występuje pod dwoma postaciami – rozpuszczalnej oraz nierozpuszczalnej w wodzie, warto znać między nimi różnicę i świadomie wybrać odpowiedni z nich.

Rodzaje błonnika - jaki błonnik na odchudzanie?

Błonnik rozpuszczalny w wodzie znajduje się głównie w owocach i orzechach, natomiast jego forma nierozpuszczalna występuje w warzywach, pestkach oraz produktach pełnoziarnistych. Błonnik rozpuszczalny opuszcza układ pokarmowy bardzo powoli, a po drodze pochłania toksyny zgromadzone w organizmie. Z kolei błonnik nierozpuszczalny trafia do organizmu, a jego postać praktycznie się nie zmienia. Pod wpływem wody pęcznieje, dając tym samym uczucie wypełnionego żołądka, co jest bardzo pożądanych efektem, który pośrednio przyczynia się do skuteczności diety. Ponadto, podobnie jak forma rozpuszczalna w wodzie, błonnik nierozpuszczalny pochłania toksyny ze ścian jelit. W tym celu delikatnie pobudza je do niewielkiego wysiłku, a to prowadzi do przyspieszenia oraz polepszenia trawienia. Jak widać, błonnik na odchudzanie jest bardzo pomocny i pozwala uzyskać lepsze rezultaty.

Pamiętaj o odpowiedniej diecie!

Szukając sposobów, diet oraz tego co pomaga schudnąć nie można zatem zapomnieć o roli błonnika w procesie odchudzania. Warto zaopatrzyć się w suplement diety z błonnikiem, szczególnie tym w postaci nierozpuszczalnej, ponieważ trudno dostarczyć sobie jego dużą dawkę wraz z pożywieniem. Jest to oczywiście możliwe, jednak równocześnie przyjmie się wtedy sporą ilość dodatkowych kalorii. Taki błonnik zazwyczaj ma postać drobnego proszku, który rozpuszcza się w wodzie lub soku i spożywa raz na dobę. Suplementując błonnik należy także pić dużo wody, minimum 1,5 – 2 l dziennie. Pomoże to wydobyć jego dobroczynne właściwości oraz przyspieszy widoczność efektów, a dobre nawodnienie organizmu także pozytywnie wpływa na procesy trawienne oraz zachowanie prawidłowej wagi.

Opinie o Fibre Select

Dietetyczka poleciła mi ten produkt i jestem bardzo zadowolona! Również w internecie opinie o Fibre Select były bardzo pochlebne, dlatego od dawna stosuję. Dzięki temu w ogóle nie podjadam między posiłkami, a muszę przyznać, że było to sporym problemem. Do tego cena jest atrakcyjna!

Kasia

Nie wiedziałam, jak urozmaicić moją dietę, dlatego poczytałam w internecie opinie. Fibre Select był bardzo często polecany i muszę powiedzieć, że również na mnie podziałał. Nie lubię farmaceutyków, dlatego zależało mi również na naturalnym składzie. Serdecznie polecam, szczególnie sceptykom 🙂

Milena